Завершено навчання рибоохоронного патруля Полтавщини


В результаті ретельного аналізу всіх кандидатів, відібрано рибоохоронних патрульних Полтавської області.

Було відібрано 24 кандидата, середній вік яких 36 років. В колективі – 3 демобілізованих учасників АТО, 1- жінка, 14 – колишніх працівників рибоохорони, 10 – обраних кандидатів не мають досвіду роботи в органах рибоохорони.

Представники, в особі координатора проектів Європейського Союзу по підтримці впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні Олени Довженко допомогли підготовкою та навчанням працівників Полтавського рибоохоронного патруля, яке тривало п’ять днів в період з 20 по 24 березня поточного року. Навчання та пов’язані з ним витрати профінансовано Євросоюзом.


Програма навчання будувалася на вивченні кращого Європейського досвіду рибальства та Спільної політики рибальства. Серед лекторів, що проводили навчальний курс, для наших патрульних був представник служби рибальства МСГ Литви Ерландос Лендзбергас. Спеціаліст з питань рибальства поділився з українськими колегами кращими практиками із використання систем контролю за рибальством Литви та ЄС, правилами використання знарядь лову, роботою берегової охорони, заходами контролю рибальства в морі, механізмами встановлення законності вилучених водних біоресурсів, запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов рибалок – промисловиків, а також сертифіката походження риби. Застосування кращого досвіду європейців допоможе побудувати ефективну систему контролю та регулювання рибальства.

Досвідом щодо орієнтації на водоймі та складання первинних матеріалів при виявленні порушень поділилися представники Київського рибоохоронного патруля.

Дуже цікаво пройшла навчально-тематична програма представника WWF в Україні Гоч. І.В., щодо проблем збереження осетрових, ефективність природного відтворення риб та сучасні тенденції відтворення об’єктів аквакультури.

Також, необхідно розуміти про те, що риба, як і будь-який живий організм може переносити в собі безліч захворювань, зазначила в своїй доповіді директор іхтіопаталогічної лабораторії м. Києва Олійник О.Б. Необхідно чітко засвоїти найпоширеніші захворювання риб, щоб попередити більш негативні наслідки для водних ресурсів.

Була можливість проаналізувати спільно з представником ІРГ НААН Бузевичем І.Ю. сучасні умови існування іхтіофауни у континентальних водоймах і водотоках України та ефективність природного відтворення риб, знаряддя лову водних біоресурсів та їх експлуатація на збереження іхтіофауни водойм.

Шарило Ю.Є. – директор БУ «МТЦ з аквакультури» поділився досвідом роботи щодо особливості технологій штучного відтворення об’єктів аквакультури в риборозподільниках України та їх роль у поповненні рибних запасів внутрішніх водойм України.

Проведено фахове навчання рибних патрульних, як теорія - іхтіологія, законодавство так і практика – складання первинних матеріалів при виявленні правопорушення, розрахунок збитків за таксами та методикою та визначення розміру вічка в знаряддях лову.

Полтавщина побачить рибних патрульних уже з 1 квітня поточного року – прокоментувала начальник нового відомства Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.

Нових працівників чекає багато роботи для забезпечення на водоймах ефективної системи контролю над використанням і відтворенням риби та боротьбою з браконьєрством.

Тому бажаю успіхів та витримки і не зупинятися перед труднощами.

Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області

Адреса: 39630, м.Кременчук, вул.Флотська, б.4

тел.:+38 (0532) 75-82-78 , тел/факс:+38 (0532) 75-82-78

E-mail: pl.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t